מאווררים לחממות גידול קנאביס

מאווררים תעשייתיים: חממות לגידול קנאביס

כיום, מובילי דעת קהל, ביניהם פוליטיקאים, אנשי עסקים מכובדים וכוכבים מתעשיית הבידור, מצביעים בעד הלגליזציה שתאפשר את השימוש בקנאביס בצורה חופשית ונרחבת יותר. עד לפני כמה שנים, שמו של הקנאביס נקשר בעיקר עם שימושים פרטיים למטרות הנאה. עם זאת, הקנאביס הוכח כצמח בעל סגולות רפואיות, ורבים החולים שהעידו כי השימוש בו הטיב עמם והעניק להם הקלה משמעותית במניפת הסימפטומים שליוותה את מחלתם.

אם גם אתם מחזיקים בחממה לגידול קנאביס, הרי שאתם זקוקים לפתרונות איכותיים של תאורה ואוורור. מדובר על שני אלמנטים מרכזיים ומאד חיוניים לגידולו של הצמח הספציפי. בכדי שעוד המון אנשים יוכלו ליהנות מהתועלות של הצמח, הרי שיש לבקר באופן סדיר את דרך הגידול, לרבות איכות האוורור ועוצמות התאורה. כיום, מרבית צמחי הקנאביס מגודלים בחממות ייחודיות, כאשר המטרה היא להבטיח צמח איכותי שיהיה ניתן לעשות בו שימוש יעיל ובטוח. תהליך גידולו של צמח הקנאביס נע בין חודשיים לחצי שנה – בהתאם לתנאי הגידול.

תאורה לחממות הקנאביס – מה חשוב לדעת?

כידוע, צמחים, וביניהם גם הקנאביס, אוהבים מאד אור. תאורה נכונה ומבוקרת מאפשר לצמח להתפתח בצורה הדרגתית ומבוקרת – עד לכדי "צמיחת שיא" המאפשרת את השימוש בו. בעת שאתם בוחרים בפתרונות תאורה לחממת הקנאביס, כדאי לשים את הדגש על מספר דברים עיקריים:

  • תנו עדיפות למערכות תאורה לחממות תוצרת כחול-לבן (תוצרת המעידה על איכות ועמידה בתקן הישראלי)
  • בחרו בחברה המשדכת לכם גם תעודת אחריות של שנתיים
  • הבטיחו כי ניתן לייצר עבורכם מערכת תאורה לחממות בהתאמה אישית על פי גודל החממה
  • חשוב מאד שמערכות תאורה לחממות יהיו עמידות ויתאימו גם לתנאי חוץ

דגשים באשר למידת התאורה על צמח הקנאביס:

  • שימו לב כי התאורה לא מחממת מדי את הצמח, שכן חימום יתר יכול לפגוע בצמיחתו
  • יש לשים דגש באשר למרחק שבין מערכת התאורה ובין הצמח עצמו
  • זכרו כי נדרשת כמות שונה של שעות אור לצמח בכל שלב בתהליך גידולו

שימו לב כי בשונה מצמחים אחרים ש"דורשים" בכמות אור מזערית, הקנאביס נחשב לצמח שחושק בכמה שיותר אור, ובעוצמה כמה שיותר גבוהה. ישנו קשר ישיר בין גודל הצמח ואיכות (!) הצמח, ובין כמות האור אליה הוא נחשף. מערכות התאורה יוצרות אפקט המדמה את האור הטבעי, ואותן ניתן לשלב כאמור גם בחממות.

ומה באשר לפתרונות של אוורור?

לצד פתרונות התאורה שתורמים ישירות לגידול הקנאביס, הרי שצריך לקחת בחשבון גם את פתרונות האוורור. מובן כי תכלית המאווררים היא לייצר סביבה מאווררת – וכך אפשר לומר כי ללא פתרונות שכאלו הרי שהצמח לא יקבל את האוויר שהוא זקוק לו. התוצאה? יכולה להיות עיכוב בתהליך הצמיחה, ובמקרים קיצוניים בהם לא היה אוורור נכון לאורך תקופה, הרי שסביר כי הצמח לא ישוב לגדול. חייבת להיות תנועה מתמדת של אוויר, ובעת שמדובר על חממות גידול גדולות, יש לדבוק בפתרון של מאווררים תעשייתיים גדולים שיוכלו להבטיח תנועת אוויר נרחבת בכל שטח החממה.

אפשר לומר בזהירות כי הקנאביס הוא צמח מעט מפונק: כזה שיודע היטב מה טוב לו ומה הוא צריך. שימו לב כי האוורור משפיע על צמיחתו ואיכותו של הצמח ממש כמו האור: ככל שתהיה תנועה דינמית יותר של אוורור, כך הצמיחה תהיה מהירה יותר.

דגשים לבחירת פתרונות האוורור?

  • העדיפו מאווררים מחומרים איכותיים כדוגמת אלומיניום או פחים מגולוונים
  • הבטיחו כי המאוורר צבוע בחומרים מיוחדים המגנים מפני מזג האוויר ולחות
  • בדקו האם ישנה אפשרות לשלב מתקן תלייה למאוורר (פתרון אסתטי-פונקציונלי איכותי)

מאיר להב הנדסת חשמל נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בכל צורך, שאלה או בקשה!

 

לקבלת ייעוץ
לקבלת ייעוץ

מלאו את הפרטים שלכם כאן ונדאג לספק לכם פתרונות במיוחד לצורך שלכם

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!