מה הציוד הנדרש לגידול חממות קנאביס?

לאחרונה נכנס לשוק הישראלי יותר ויותר הגידול של הקנאביס. הקנאביס הוא צמח שמשמש למטרות רפואה שונות. הגידול של הקנאביס הוא יחסית פשוט ולכן הרבה מגדלים מתחילים שמעוניינים לגדל צמחים סמוך לביתם מתחילים עם הקנאביס. גידול קנאביס לא דורש ידע רב מדי וגם לא טיפול מסור. מה שכן יש 4 יסודות שהקנאביס חייב כדי לצמוח בצורה איכותית: אור, מים אדמה ואוויר. את הקנאביס מגדלים בחממות ולכן צריך לדאוג לתחליפים מלאכותיים מהמוצרים הללו.

אור יום

הפתרון המלאכותי לגידול קנאביס במקום אור השמש הוא נורת גידול. בכל חממה כמעט תמצאו את הנורה הזו אך ברמות ומינונים שונים. צמח הקנאביס צורך שפע של אור ולכן צריך להתאים לו מערכת תאורה נכונה. מערכת תאורה כוללת נורת גידול, רפלקטור ומשנק. נורת גידול יכולה להיות מסוג לד, לחץ גבוה ופלורוסנט. כל אלו אמורים לחקות את אור השמש ולאפשר לצמח לקיים את תהליך הפוטוסינתזה. 

עוצמת האור של נורת הגידול נקבעת על פי יחידות מידה לומן שלפיהם מגדירים את כמות הלומן שצורך הצמח ביחס לגודל החממה. כמו שאמרנו ערכת תאורה כוללת גם רפלקטור שתפקידו למקד את האור לגיוון הצמחים וכן משנק שמחבר בין הרפלקטור לנורת הגידול.

שחלוף האוויר

צמח הקנאביס זקוק למשב רוח טבעי עם תנודות אוויר כדי לגדול. במערכות המשוכללות של היום יש אפשרות לחקות זאת בצורה מלאכותית. כמובן שיש מערכות אוורור יותר משוכללות ויש שפחות אבל הן משפיעות על איכות הצמח. מערכת האוורור הפשוטה והבסיסית מורכבת ממאוורר אחד וממפוח שמכניס אוויר לחממה.

השקיה

כל צמח זקוק למים כדי לגדול. חשוב להבין שכדי לגדול כל צמח ניזון מהאדמה ומהאור. אך התזונה החשובה ביותר לקיומו של הצמח שבלעדיה הוא ימות, זה מים. בנוסף למערכת השקיה צריך להשקיע גם בתמיסת השקיה שתשפר את גידול הצמח.

מצע הגידול

הצמח צריך לגדול על אדמה איכותית וטובה. חשוב להבין שהצמחים ניזונים מהאדמה עליה הם גדלים ולכן צריך לשתול אותם על אדמה איכותית. הרי מהאדמה הכל מתחיל. בגידול צמחים בחממות לא שותלים את הצמח בתוך האדמה אלא במצע גידול יעודי. יש כמה סוגים של מצעי גדול כמו אדמה, קוקוס, הידרופוני והידרוטון. 

צריך לדעת להתאים אדמה נכונה ואיכותית כדי שהקנאביס יגדל היטב.

איפה רוכשים ציוד לגידול חממות קנאביס?

רוצים להתחיל בגידול הקנאביס? דבר ראשון רוכשים את הציוד. כדאי שתבררו על מקום איכותי שמוכר את הכל תחת קורת גג אחת. גידול הקנאביס הוא לא תחום מפותח מספיק ואין עוד הרבה שמכירים את דרכי הגידול שלו. לכן, חשוב שתפנו למקצועיים שמכירים את התחום.

חברת מאיר להב הנדסת חשמל פיתחה ציוד מיוחד ואיכותי לחממות הקנאביס. לחברת מאיר להב הנדסת חשמל יש פתרונות יעודיים ופטנטים שונים שהיא פיתחה במטרה להקל על מגדלי הקנאביס. 

אצלינו תוכלו לרכוש את כל הציוד לגידול חממות קנאביס עם כל הפתרונות המותאמים.

פנו עכשיו לחברת מאיר להב הנדסת חשמל ותהנו מציוד איכותי ומותאם לחממת הקנאביס שלכם.

לקבלת ייעוץ
לקבלת ייעוץ

מלאו את הפרטים שלכם כאן ונדאג לספק לכם פתרונות במיוחד לצורך שלכם

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!